کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads
  • Reza MC
  • سه شنبه 04 خرداد 1400
  • , ,
  • 633 بازدید
  • 0 نظر

 گواردیولا: منچسترسیتی پیرِ چمپیونزلیگ نیست

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، می گوید تیمش تمام تلاش خود را برای پیروزی در مسابقه فینال انجام خواهد داد

http://s3.picofile.com/file/7703521070/ea5opxvvnafkcjdmsco.gif

سرانجام شنبه شب انتظارها به پایان خواهد رسید و دو تیم انگلیسی منچسترسیتی و چلسی در فینال این فصل لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. مسابقه ای که در ورزشگاه دراگائو پرتغال برگزار خواهد شد و تیم پپ گواردیولا به دنبال تاریخ سازی در آن و کسب اولین جام چمپیونزلیگ تاریخ سیتی است.

 

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در کنفرانس خبری پیش از بازی برابر چلسی گفت: " من هرگز در ابتدای فصل به اینجا و رسیدن به فینال فکر نمی کردم. ما اکنون در آن حاضر هستیم و اگر شما اشتیاق زیادی برای پیروزی در فینال نداشته باشید و ندانید که چه کاری باید انجام دهید، طبیعتاً برنده شدن در آن نیز امکان پذیر نخواهد بود.

 

به چلسی تبریک می گویم. آنها در مسابقات مختلف خوب بوده اند اما این یک بازی جدید است. خواهیم دید که چه اتفاقی رخ خواهد داد."

ترکیب اصلی: "بازیکنان کاملا آماده هستند و من می دانم که آنها چقدر خوب هستند. یکی دو جلسه تمرینی نمی تواند چیزی را تغییر دهد. من سال‌ها آنها را می شناسم. ایده من مشخص است اما هنوز ترکیب اصلی را انتخاب نکرده ام."

 

رابطه با توماس توخل: " در بایرن مونیخ که بودم ملاقاتی بین ما شکل گرفت و در آنجا پیرامون فوتبال صحبت کردیم. ما در این ملاقات پیرامون احساسات، علایق مان، بازیکنان خوب و بد صحبت کردیم. از آن زمان ما رابطه خوبی با یکدیگر داریم و من احترام زیادی به وی می گذارم. از طرفی او می‌داند که ما می‌خواهیم پیروز شویم. چلسی برای بسیاری از تیم ها مشکلات زیادی ایجاد کرده و متوقف کردن آنها دشوار است. با این حال برای پیروزی تلاش می‌کنیم و خواهیم دید که چه اتفاقی رخ خواهد داد."

پپ گواردیولا درباره فیل فودن: "ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که یک بازیکن 17 ساله در 20 سالگی همان بازیکن باشد. اگر او همان بازیکن بود دقایقی در این فصل بازی نمی کرد. او بزرگ شده و آماده است. در این فصل خوب بازی می کند و خواهیم دید که او شانس بازی در فینال را دارد."

 

قهرمانی با بارسلونا در چمپیونزلیگ به عنوان بازیکن و مربی: " وقتی با بارسلونا این جام را بردیم تنها دو یا سه شکست داشتیم. مهم نحوه نزدیک شدن ما به جام و کاری است که برای پیروزی در بازی ها انجام می دهیم. برای این باشگاه خیلی چیزها جدید است. برای بار دوم در نیمه نهایی حضور داریم و برای اولین بار در مسابقه فینال. به عنوان یک باشگاه ما در این مورد پیر نیستیم. با این حال از نظر خوشحالی، هیجان زدگی و رضایت هیچ تیمی نمی‌تواند ما را شکست دهد."

 

از گواردیولا درباره داستانی که از او نقل می‌شود و حاکی از آن است که وی در دوران نوجوانی و بعد از شکستگی دست به بازی ادامه داده و تیمش پیروز شده سوال شد که او در جواب گفت: " یادم نیست شاید شخصی که این حرف را زده دروغگو باشد. من به یاد می آورم که برنده شدیم اما در مورد دستم چیزی به خاطر ندارم. وقتی جوان هستید فقط بازی می کنید. ما این شانس را داشتیم که در خیابان فوتبال و حتی بسکتبال بازی کنیم. شاید هم این اتفاق افتاده باشد اما یادم نیست."

کنترل چلسی: "شاید من خوب توضیح ندهم اما وقتی آنها توپ را در اختیار دارند کنترل شان سخت‌تر است چرا که نزدیک به هم هستند. آنها به شکل گسترده ای با دفاع های کناری خود کار می‌کنند و در عمق با تیمو ورنر خوب هستند. همچنین از کناره ها نیز با پولیسیچ و مونت بسیار عالی عمل می کند. امروز صبح بازی آنها مقابل استون ویلا را تماشا کردم و فکر می‌کنم که بسیار خوب بازی کردند. من نمی توانستم انتظار حریف سخت تری از چلسی را داشته باشم. ما این را می دانیم و آگاه هستیم که برای مقابله با آنها باید چه کاری انجام دهیم."

 

خاطرات قهرمانی با بارسا در سال 2008: "رسیدن به فینال این مسابقات و پیروزی در آن بسیار عالی است اما به این معنا نیست که شما هر سال باید آن را برنده شوید. فقط باید کار کرد تا به مراحل پایانی رسید. امسال ما یک تورنومنت خوب داشتیم و سعی می‌کنیم در بازی فینال به پیروزی برسیم."

 

صحبت با متئو لاهوز بعد از بازی جنجالی با لیورپول: " نه بعد از آن مسابقه هرگز با لاهوز صحبت نکردم و به اتفاقات آن بازی نیز فکر نکردم. برای این مسائل اهمیت قائل نیستم و تنها روی کار خود تمرکز می‌کنیم."

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها